Vival 360 SL jest środkiem chwastobójczym przeznaczonym do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych.

Chwasty wrażliwe: perz właściwy, maruna bezwonna.
Chwasty średnio wrażliwe: bylica pospolita, ostrożeń polny.

Środek aplikuje się przed zbiorem pszenicy ozimej w celu zwalczenia perzu oraz innych chwastów a także ułatwienia zbioru. Preparat należy stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy wilgotność ziarna wynosi 20-30 proc., to jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem. W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju. Zalecana dawka: 3-4 l/ha.

Vival 360 SL stosuje się też po zbiorze roślin uprawnych, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych w celu zwalczania perzu właściwego i innych chwastów. Środek aplikuje się od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej a przed zastosowaniem środka nie należy wykonywać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu rośliny perzu powinny mieć wysokość 10-25 cm i wytworzyć, co najmniej 3-4, w pełni wykształcone, liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości, a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić dwa liście właściwe. Zalecana dawka to również 3-4 l/ha w 200-300 l wody.