Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 27 lutego 2018 r. w Warszawie przedstawiciele Polskich Składów Rolnych pokazali dotychczasowy rozwój, plany i cele firmy.

- Konsolidacja to etap rozwoju. Dzisiaj jesteśmy na etapie konsolidacji wstępnej. To co się dzieje na rynkach światowych jest obrazem tego co nas spotka – mówił na konferencji Tomasz Trzmielewski, wiceprezes PSR. W grupie siła.

PSR to spółka, która została utworzona w 2011 r. z inicjatywy trzech firm dystrybucyjnych: Agro-Sieć, Agrochest i Adler-Agro. Po roku dołączyła do nich czwarta: PHU Agro-As.

Początkowym celem powstania PSR było stworzenie wspólnej platformy zakupowej dla efektywniejszej współpracy z dostawcami środków ochrony roślin, kwalifikowanego materiału siewnego, nawozów dolistnych, biostymulatorów i innych produktów potrzebnych do produkcji rolnej.

- Współpraca w grupie przynosi korzyści w postaci lepszej współpracy z dostawcami, sprawniejszej i bardziej elastycznej logistyki, a także spójnej strategii reklamowej i marketingowej – mówił podczas spotkania Tomasz Sikorski z Adler Agro.

Przedstawił dane finansowe PSR w roku 2017. Wynika z nich, że obrót spółki wyniósł 1,382 mld zł. W tym np. środki ochrony roślin stanowiły 21 proc., płody rolne – 28 proc., nawozy stałe – 19 proc., nawozy dolistne – 1 proc., materiał siewny – 6 proc., maszyny – 21 proc., pasze – 2 proc. i pozostałe – 2 proc. – Ten obrót stawia nas w pierwszej piątce największych dystrybutorów środków do produkcji rolnej w Polsce – dodał Sikorski.

Teraz celem spółki jest wykreowanie dobrej oferty produktowej razem, jak podkreśla firma, z pakietem wiedzy z zakresu technologii upraw. PSR stawia na ludzi, na ich wiedzę i doświadczenia, na ich profesjonalne doradztwo. Dlatego w ramach wspólnego działania wdrożono program cyklicznych szkoleń podnoszący wiedzę zatrudnionych doradców. W sumie bowiem w 35 oddziałach zatrudniają ponad 600 osób, z czego 135 osób to przedstawiciele (doradcy).