System Easyconnect (CTS) został opracowany przez firmę BASF oraz zewnętrzne firmy inżynieryjne. Składa się z dwóch elementów: unikalnej zakrętki - wstępnie zamontowanej na pojemnikach i specjalnie zaprojektowanego urządzenia. Dzięki wdrożeniu tego systemu stosowanie środków ochrony roślin, a przede wszystkim przygotowanie cieczy roboczej będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze zarówno dla operatora jak i środowiska. Ograniczone zostanie bowiem do minimum zagrożenia wynikające z rozpryskiwania, rozpylania lub rozlania środka ochrony roślin. Ponadto system ten umożliwia dokładne wypłukania opróżnionego pojemnika i przygotowanie go do recyklingu.

Wprowadzenie innowacji na rynek spodziewane jest na lata 2021-2022. Do tego czasu takie firmy jak: ADAMA, BASF, Corteva Agriscience, Nufarm i Syngenta zobowiązały się wprowadzić na rynek standaryzację swoich opakowań (a dokładnie zakrętek z opracowaną normą branżową IS63). To jest niezbędny krok ku temu, by takie urządzenie wkrótce mogło swobodnie być wykorzystywane w praktyce rolniczej. Oznacza to, że wszystkie opakowania pestycydów produkowane przez owe firmy będą miały tą samą średnicę wlewu, a zakrętki będą miały ten sam gwint.
System początkowo dostępny będzie dla rolników z Danii, Niemczech, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Z czasem trafi też do innych krajów. Nadawać się będzie do obsługi pojemników o objętości: 1 l, 3 l, 5l, 10l, 15l.

Easyconnect jest już testowany w wybranych krajach od 2015 roku. W oparciu o opinie rolników system był stale ulepszany pod względem obsługi i funkcjonalności, tak by przygotowanie cieczy roboczej było jeszcze łatwiejsze i sprawniejsze. Obecnie firmy testują go jeszcze we własnym zakresie w warunkach wybranych gospodarstw w Europie. Spodziewają się jednak, że to rozwiązanie z entuzjazmem zostanie przyjęte przez rolników, a w przyszłości będzie także w wyposażeniu nowoczesnych opryskiwaczy.