Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnił opakowania linii produktów Chwastox. Linia ta otrzymała tytuł „Finalista Konkursu Dobry Wzór 2017” w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”.
Konkurs „Dobry Wzór” organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku - Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

„Tytuł Finalisty Konkursu Dobry Wzór 2017 w kategorii Grafika użytkowa i opakowania to dla nas duże wyróżnienie. Od 2014 roku zmieniamy naszą organizację we wszystkich elementach jej działalności – od reorganizacji dotychczasowych kanałów dystrybucji i sprzedaży, przez intensywny rozwój działań marketingowych, po nową jakość komunikacji na opakowaniach naszych produktów. Jako największy Polski producent środków ochrony roślin chcemy wyznaczać najlepsze na rynku standardy w zakresie komunikacji z użytkownikami naszych produktów” - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

CIECH Sarzyna zmieniła opakowania linii produktów Chwastox na początku 2016 roku. Głównym celem wdrożonych zmian było podniesienie wygody użytkowników. W nowych etykietach położono nacisk na przedstawienie kluczowych informacji o produkcie, takich jak jego sposób zastosowania, dawki oraz korzyści, za pomocą czytelnych ikon i przejrzystego układu graficznego.

Nowe opakowania środków ochrony roślin CIECH Sarzyna wyróżnia również bardzo atrakcyjna szata graficzna. Zdjęcia upraw pozwalają na natychmiastowe rozpoznanie ich przeznaczenia.

W celu ułatwienia identyfikacji konkretnego produktu, Spółka wprowadziła specjalne barwione nakrętki zgodne z kodem kolorystycznym na etykiecie danego środka. Zmiany objęły również opakowania innych środków ochrony roślin w ofercie CIECH Sarzyna.

W tegorocznej, 24. edycji, finalisci konkursu będą rywalizować o tytuł „Dobry Wzór 2017” w dziewięciu kategoriach. Laureaci zostaną ogłoszeni 26 października. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w okresie od 27 października do 3 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.