Rolnicy coraz częściej chcą i muszą korzystać z nowinek technologicznych, chcąc być na bieżąco i szybko rozwiązywać problemy w gospodarstwie. Smartfon czy tablet to narzędzia, które ułatwiają pracę farmerom.

Pisaliśmy o tym, że na polskim rynku pojawiła się publikacja przygotowana przez Wydawnictwo Agronom pt. „Vademecum środków ochrony roślin”, gdzie w jednym miejscu znalazł się opis wszystkich substancji czynnych stosowanych w rolnictwie. Pozycja ta opracowana została przez naukowców związanych z Instytutem Ochrony Roślin PIB.

Teraz pojawiła się wersja na smartfon (wersja na IOS czeka już na akceptację w sklepie Apple), która jest na bieżącą aktualizowana.

Nie tylko zawiera charakterystykę wszystkich substancji czynnych, ale też umożliwia wyszukanie środków ochrony roślin pod konkretne uprawy i agrofagi.

- Vademecum to ponad 2100 środków ochrony roślin, ponad 360 upraw i ponad 790 agrofagów w bazie aplikacji. Wszystko w jednym miejscu dostępne na wyciągnięcie ręki, po załadowaniu aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.agroma.vademecum w telefonie – informują autorzy.