Za nami już dwie, z czterech naszych konferencji. Byliśmy w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. W lutym zawitamy na Pomorze i Lubelszczyznę. Konkretnie konferencje odbędą się 15 lutego w Gniewie i 22 lutego w Sitańcu koło Zamościa. Zachęcamy do rejestracji! Cały program w tekście poniżej.

Ochrona i nawożenie

Tak jak już pisaliśmy, konferencje Farmera to praktyka i możliwość interakcji z naszymi prelegentami, możliwość zadawania pytań i rozwiązywania wątpliwości. Za chwilę wiosna, a wraz z nią intensywne prace polowe.

Na ten temat będą mówili przedstawiciele Corteva Agriscience.

- Postępujące zmiany klimatyczne, legislacyjne oraz nowe wyzwania, które nieustannie pojawiają się na polach, wymuszają na rolnikach poszukiwanie rozwiązań stojących w zgodzie z aktualnymi wymogami. Jak wykorzystać najnowsze osiągnięcia z korzyścią dla rolnika i jednocześnie zatriumfować na różnych płaszczyznach? O tym i innych aspektach w wykładzie: „Nawożenie azotowe i ochrona fungicydowa - innowacje budujące zysk” na konferencji „Farmera” – powie w Gniewie Rafał Kowalski, Technical Expert, Corteva Agriscience.

Z kolei w Sitańcu będzie ponownie obecny Paweł Talbierz, specjalista ds. ochrony upraw, Corteva Agriscience, który rozwinie te ważne zagadnienia.

- Nawożenie azotowe oraz ochrona fungicydowa są bez wyjątku dwoma fundamentami w ochronie potencjału plonotwórczego uprawianych przez nas roślin. W ostatnich miesiącach aktualna stała się dyskusja jak zaoszczędzić na nawozach bez straty dla wzrostu roślin – mówi Talbierz.

Zachęcamy do udziału!