Środek przeznaczony jest do zwalczania perzu oraz chwastów dwuliściennych jednorocznych i wieloletnich na ścierniskach i w uprawach jabłoni.

Chwasty wrażliwe:
w dawce 3 l/ha: fiołek polny, mniszek pospolity, ostrożeń polny, perz właściwy, samosiewy rzepaku ozimego, samosiewy pszenicy, żółtlica drobnokwiatowa, maruna bezwonna.
w dawce 4 l/ha: pokrzywa zwyczajna (do 9-10 liści), powój polny (do 9-10 liści), przymiotno kanadyjskie (do 9-10 liści), rdest ptasi.
w dawce 5 l/ha: mniszek pospolity, krwawnik pospolity, przetacznik bluszczykowy, wiechlina roczna, przymiotno kanadyjskie, perz właściwy.

Zabieg ścierniskowy - zwalczanie perzu właściwego i innych chwastów wykonuje się po zbiorze roślin uprawnych, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych.

Środek należy stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone, intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej, a przed zastosowaniem środka nie wykonywać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu rośliny perzu powinny mieć wysokość 10-25 cm i wytworzone co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości, a chwasty dwuliścienne w pełni wykształcone dwa liście właściwe.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania to 3-4 l/ha, maksymalnie raz w sezonie wegetacyjnym.

Z kolei w sadach preparat stosuje się w okresie od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu. Wyższe dawki stosować na chwasty silnie zaawansowane w rozwoju oraz w przypadku silnego zachwaszczenia.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 5-6 l/ha.