Corteva Agriscience, dział rolniczy DowDuPont, zamierza zostać samodzielną spółką publiczną, po zapowiadanym wcześniej wyodrębnieniu. Jak poinformowano na konferencji prasowej, od czerwca 2019 r. firma założona w oparciu o znane globalne firmy Dow Agrosciences, DuPont i Pioneer, ma zostać spółką giełdową. Globalna sprzedaż netto pro-forma spółek osiągnęła w 2017 r. 14,3 mld dolarów.

- Nowo utworzoną markę Corteva Agriscience wyróżniają dorobek trzech wiodących firm oraz ich wielopokoleniowe doświadczenie w branży rolniczej, solidny zespół ekspertów, technologii, innowacji i badań, możliwości rozwojowe, dbałość o zachowanie środowiska naturalnego oraz bliska współpraca z polskimi spółkami i instytucjami. Ten kapitał pozwoli nam stymulować rozwój naszego systemu żywnościowego poprzez umożliwienie rolnikom uzyskania lepszych, zdrowszych i obfitszych plonów, przy wykorzystaniu jednocześnie mniejszych zasobów naturalnych – mówił Andrzej Paluch, dyrektor krajowy w Corteva Agriscience w Polsce.

Jean Philippe Riffat, dyrektor działu handlowego, Europa Środkowa podczas spotkania podkreślił jakie wyzwania stoją przed rolnictwem. Ogromnym jest zwiększająca się populacja ludzi mieszkających na świecie i konieczność wzrostu produkcji żywności o 50 proc. do roku 2050.

– Ale jednocześnie stawiany jest postulat zrównoważenia rolnictwa i to wszystko na tle faktu iż w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nastąpiło bardzo istotne zmniejszenie powierzchni gruntów rolnych na głowę mieszkańca. Co oznacza, że mamy mniej dostępnych obszarów rolnych, a produkować musimy więcej. Produkcja rolna musi być bardziej wydajna, musi być bardziej produktywna – mówił.

Z tego powodu następuje konsolidacja na poziomie samych gospodarstw, ale również w środowisku dystrybutorów i dostawców. Dodatkowo jak zaznaczył, branża musi być bardzo innowacyjna i gotowa na nowe wyzwania, jak zjawiska klimatyczne i taka jest nowa firma.

Przemysław Szubstarski, dyrektor ds. marketingu zapowiedział, jakie nowe produkty wprowadziła i ma zamiar wprowadzić firma na rynek. Wśród nich wymienił znane już rozwiązania jak Optimum Aqua Max w kukurydzy – odmiany lepiej znoszące okresowe niedobory wody, zaprawę Lumiposa czy też podstawę nowej linii dostosowanych indywidualnie produktów, nowa substancja czynna herbicydowa o nazwie handlowej arylex.

Więcej o produktach firmy napiszemy wkrótce.