Otwarcie Centrum OpenAg jest ważnym krokiem do wykazania zaangażowania firmy w realizację celu OpenAg, tzn. stworzenia globalnej sieci rolniczej, która zapewni wszystkim zrównoważony wzrost.

- Nasze systemy produkcji żywności wymagają zmiany - powiedział Adrian Percy, dyrektor ds. Technologii w UPL. - Rolnictwo pilnie potrzebuje transformacji, a dzisiejsze boleśnie powolne tempo innowacji technologicznych i wdrażania ich w gospodarstwach po prostu nie może być kontynuowane. Nasz cel OpenAg burzy ograniczenia i granice, aby tworzyć partnerstwa, które zmienią rolnictwo, zapewniając szeroką wartość w całym łańcuchu produkcji żywności - dodał.

Centrum OpenAg to zaawansowane technologicznie laboratoria oraz nowo zatrudniony zespół doświadczonych naukowców, którzy są w stanie szybko zweryfikować szeroką gamę technologii - od najnowszego zestawu rozwiązań biologicznych po innowacje oparte na chemii.

- Łącząc innowacyjność start-upów z elastycznym modelem partnerstwa, wiedzą naukową, badaniami i rozwojem, własnością intelektualną, doświadczeniami polowymi i rejestracją, Centrum OpenAg będzie napędzać szybszy i bardziej wydajny proces testowania, zatwierdzania i rozpowszechniania technologii w gospodarstwach - powiedział Mark Singleton, szef nowych technologii w UPL.

Najważniejsze cechy OpenAg Center:
- Przestrzeń obejmuje kontrolowane klimatycznie szklarnie badawcze, a także wydzieloną przestrzeń dla laboratoriów formulacji, chemii analitycznej i biochemii.
- Innowacje obejmują wszystkie kategorie rozwiązań, w tym fungicydy, insektycydy, herbicydy, biostymulatory, nawozy i inne.
- Znajduje się w Research Triangle Park, jednym z najszybciej rozwijających się i zróżnicowanych ośrodków technologicznych w Stanach Zjednoczonych, z tętniącym życiem ekosystemem edukacyjnym.