Wśród proponowanych nowości znalazły się takie środki jak:
Kosynier 420 SC – herbicyd do powschodowego zwalczania chwastów w burakach cukrowych. Stosuje się go doglebowo lub nalistnie przeciwko jednorocznym chwastom dwuliściennym.

Vision 250 SC – fungicyd o działaniu systemicznym i kontaktowym, zwalczający parcha jabłoni.

Alverde 240 SC – środek owadobójczy w ziemniakach, który jak informuje producent, powinien uzyskać rejestrację w ciągu około tygodnia (tj. około do końca stycznia 2009).

Rozszerzono rejestrację preparatu Duett Ultra 497 SC o buraki cukrowe, a planowe jest też poszerzenie ochrony tym fungicydem w jęczmionach.

Nowym rozwiązaniem jest stosowanie w kukurydzy Focus Ultra 100 EC. Graminicyd ten dotychczas znany był w takich uprawach jak buraki cukrowe, rzepak ozimy czy ziemniaki. Jego stosowanie w kukurydzy może wydawać się mało rozsądne, ale jak przekonuje producent, jest w pełni możliwe i celowe, ale zabieg musi być wykonany w odmianach kukurydzy odpornych na działanie Focusa Ultra 100 EC (na polskim rynku w tym roku będzie dostępnych 15 takich odmian, szczegółowe dane na stronie www.duosystem.pl). Całość nosi nazwę DUO System.

Przedstawiciele BASF poinformowali podczas spotkania o produktach w uprawach zbożowych, które odniosły w minionym roku sukces, takich jak: Opera Max 147,5 SE i Capalo 337,5 SE. A także zaprezentowali znane już na rynku środki: Caramba 60 SL i Pictor 400 SC.

Źródło: farmer.pl