W roku 2010 pojawi się w uprawach ogrodniczych kilka nowości. Pierwsza to zarejestrowany już środek grzybobójczy – Tercel 16 WG. Stosuje się go zapobiegawczo i interwencyjnie w ochronie jabłoni przed parchem i mączniakiem jabłoni. Polecany jest w dwóch dawkach 2 i 2,5 kg/ha. Środek zawiera dwie substancje aktywne: ditanion i piraklostrobina.

Drugim produktem jest Rovlar Aquaflo, który zastąpi znany Rovlar Flo 255 SC. Nowy Rovlar, który znajduje się w końcowej fazie rejestracji, ma zawierać 500 g/l iprodionu (substancji czynnej). Zmieni się też zakres możliwości aplikacji tego środka. Będzie go można stosować w uprawach kapusty głowiastej i malinach. Firma planuje jednak rozszerzyć w przyszłości zakres upraw.

Signum 33 WG ponownie wróci na rynek, po krótkiej przerwie. Ma on zostać zarejestrowany na początku przyszłego roku. Będzie można go aplikować w uprawach: pomidorów, cebuli, kapuście głowiastej i pekińskiej, selerów, truskawek, wiśni, malin i porzeczek.

W końcowej fazie rejestracji jest już Basagran, który wróci w wersji 480 g substancji aktywnej na litr. Będzie go można stosować w uprawach ziemniaków, grochu i fasoli.

Źródło: farmer.pl