Jak podaje spółka, dobór opakowań i etykiet ma podkreślić oryginalność produktów, a kodyfikacja barwna ułatwić rozpoznawanie właściwej grupy produktów.

Na rynku pojawią się też nowości, m.in. herbicydy przeznaczone do ochrony upraw kukurydzy i ziemniaka. Są to: Rimuron 25 WG (substancja czynna rimsulfuron) oraz Simba 100 SC (substancja czynna mezotrion) - produkty zwalczające powschodowo chwasty w kukurydzy. Dodatkowo Rimuron 25 WG posiada rejestrację w ochronie ziemniaka. Maksymalna zalecana jednorazowa dawka środka w uprawie kukurydzy lub ziemniaka to 50 g/ha. W wypadku Simby 100 SC zalecana dawka przy jednorazowym zabiegu wynosi 0,75-1,5 l/ha.

Helmtop 500 SC fungicyd oparty o tiofanat metylowy. Przeznaczony do ochrony upraw rzepaku, pszenicy, jak również jabłoni. Maksymalna/ zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania dla upraw rolniczych wynosi 1,4 l/ha.

Firma Helm AG z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) istnieje już 118 lat. W Polsce na rynku chemicznym jest obecna od roku 1990, a na rynku środków ochrony roślin od roku 2003.