Firma Bayer na nowy sezon ma do zaproponowania wiele nowości.  Do listy wymienionych już wcześniej produktów, nalezało by dołączyć jeszcze dwa, dedykowane uprawom specjalistycznym. Są to: 

Emesto Silver 118 FS to zaprawa fungicydowa do ochrony bulw ziemniaka, która zawiera dwie substancje aktywne o działaniu systemicznym: penflufen oraz protiokonazol. Przeznaczona jest do zaprawiania na mokro sadzeniaków  przed oraz w trakcie sadzenia. Chroni przede wszystkim przed rizoktoniozą ziemniaka jak również ogranicza rozwój parcha srebrzystego. Zwalcza także grzyby z rodzaju Fusarium oraz Phoma, wpływając na ograniczanie suchej zgnilizny bulw i gangreny – fomozy. Zalecana dawka to 20 ml preparatu w 1-1,5 l wody na 100 kg sadzeniaka.

Z kolei Sivanto Prime to nowy insektycyd do ochrony upraw sadowniczych: jabłoni i gruszy, a także chmielu; upraw szklarniowych takich, jak truskawka, pomidor, ogórek, papryka, bakłażan, a także roślin ozdobnych w szklarniach. Ma formę koncentratu rozpuszczalnego w wodzie (SL), stosuje się go do zwalczania dorosłych i larwalnych form szkodników kłująco-ssących w uprawach sadowniczych (np. mszycy jabłoniowo-babkowej, mszycy jabłoniowej, owocnicy jabłkowej, miodówki gruszowej plamistej) oraz w uprawach warzyw (np. mszycy ogórkowej czy mszycy ziemniaczanej smugowej). Substancją czynną jest flupyradifuron, który wykazuje działanie układowe (systemiczne).