Firma Bayer zamierza rozpocząć w 2010 roku sprzedaż 4 nowych preparatów:

- Atlantis 12 OD – to herbicyd do zwalczania miotły zbożowej i innych chwastów jednoliściennych, będący rozwinięciem preparatu chwastobójczego o tej samej nazwie i przeznaczeniu. Nowy produkt różni się od swojego poprzednika formulacją, zawartością substancji aktywnej i dawką stosowania.

- Sekator PAK – to dwa herbicydy w jednym opakowaniu. Zestaw zawiera : Sekator 125 OD i Esteron 600 EC w stosunku ilościowym 1:3. Preparaty doskonale się uzupełniają w zwalczaniu chwastów zarówno w zbożach ozimych jak i jarych.

- Prestige Forte 370 FS – to fungicydowo-insektycydowa zaprawa do ziemniaków. Chroni ona tę roślinę w okresie kiełkowania i wschodów przed zgnilizną kiełków, będącą forma ryzoktoniozy. Ponadto zapobiega stratom w obsadzie powodowanym przez żerowanie drutowców i pędraków. Wykazuje także działanie owadobójcze w stosunku do mszyc w pierwszym okresie nalatywania na plantacje.

- Modesto 480 FS – jest insektycydową zaprawą do przemysłowego zaprawiania kwalifikowanych nasion rzepaku. Produkt jest w końcowej fazie rejestracji i powinien trafić do producentów materiału siewnego przed sierpniem tego roku.

Źródło: farmer.pl