Wraz ze wzrostem populacji światowej i rozwojem gospodarczym, zapotrzebowanie na żywność rośnie i do 2050 roku przewiduje się, że będzie to około 1,7-krotność poziomu z 2010 roku.

- Aby zaspokoić rosnące w ogromnym tempie zapotrzebowanie, konieczne jest maksymalne zwiększenie produkcji żywności na ograniczonej powierzchni upraw. Wykorzystywane w uprawach środki ochrony roślin i nawozy chronią rośliny przed chorobami i szkodnikami oraz wspomagają ich wzrost. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem zainteresowania zrównoważonym rolnictwem i ochroną środowiska dynamicznie rośnie zainteresowanie rolników biorozwiązaniami, które wykorzystują biologiczne składniki aktywne mające minimalny wpływ na środowisko – podaje Sumitomo Corporation w komunikacie prasowym.

Przewiduje się, że światowy rynek biopreparatów znacząco wzrośnie i do 2030 roku stanowić będzie od 20 do 25 proc. całkowitego rynku środków ochrony roślin.

Nowy biopreparat 

Nabyty od Annuit produkt, zawiera substancję czynną pochodzenia grzybowego.

Jak informuje firma, wspiera on rośliny w walce z chorobami i szkodnikami, przyczyniając się do zwiększenia plonów.

- Chociaż biopreparaty były dotychczas stosowane głównie do warzyw i owoców, w planach jest stosowanie wspomnianego rozwiązania w produkcji zbóż i roślin strączkowych, takich jak pszenica i soja. Sumitomo Corporation rozpocznie produkcję i sprzedaż produktu około kwietnia 2023 roku, aby promować jego szerokie zastosowanie w Ameryce Łacińskiej i dalej na całym świecie, poprzez kanały sprzedaży Sumi Agro oraz Sumit Agro, spółek grupy Sumitomo Corporation – podaje firma.

Jaka czeka nas agrotechniczna przyszłość?

Przypominamy, że Sumitomo Corporation jest zaangażowana w działalność w branży agrochemicznej od ponad 40 lat, zaczynając od lat 70-tych.

- W związku z biopatentami, w 2017 roku firma zainwestowała w hiszpańskiego producenta biologicznych rozwiązań o nazwie Futureco, a w 2020 roku zdobyła również wyłączne prawa do rozwoju i dystrybucji nowego biopatentu od meksykańskiego producenta agrochemikaliów o nazwie Quimica Agronomica de Mexico. W tym samym czasie firma pracowała nad ustanowieniem szerokiej podstawy biznesowej obejmującej operacje handlu hurtowego agrochemikaliów i materiałów rolniczych Summit Agro w 37 krajach oraz bezpośrednią sprzedaż materiałów rolniczych do rolników. Sumitomo Corporation uważa połączenie tej podstawy biznesowej z nowymi technologiami za jedno ze swoich zadań w obszarze agrochemii – podaje firma.

W swoim planie zarządzania średnioterminowego "SHIFT 2023" Sumitomo Corporation wymienia rolnictwo jako jeden z filarów swojej strategii rozwoju. Firma planuje zwiększyć ilość i rodzaje biologicznych rozwiązań, mając na celu prowadzenie wspólnych badań i rozwoju z różnymi partnerami.

- Poprzez rozszerzenie sprzedaży za pośrednictwem swoich globalnych sieci, do 2030 roku firma ma na celu zwiększenie udziału biologicznych środków ochrony roślin do 20-25 proc. wartości całkowitej sprzedaży Sumi Agro / Summit Agro – informuje firma w komunikacie prasowym.