konf arysta

Autor: M. Matczuk

Opis: Jerzy Pątka

On nowego sezonu 2009 zmieniła się szata graficzna produktów Arysta. Została ona ujednolicona. Produkty są też bardziej zabezpieczone przed podrabianiem. Na etykietach umieszczony jest okrągły hologram, a także szereg tajnych zabezpieczeń.

Firma podczas konferencji prasowej w Warszawie zaprezentowała tez swoje nowości. Pierwszy – Proponit 720 EC to doglebowy herbicyd do ochrony upraw przed jednorocznymi chwastami jednoliściennymi oraz niektórymi dwuliściennymi. Substancją czynną jest propizochlor.

Środek wnika przez stożek wzrostu korzeni wschodzących chwastów, hamując rozwój korzeni oraz niszcząc całe rośliny. Zalecany jest w uprawie kukurydzy w dawce 2,5–3 l/ha, bezpośrednio po siewie na dobrze uprawiona glebę. Stosowany jest w uprawach kukurydzy, ziemniaków, grochu i cebuli.

– W toku jest procedura rejestracji preparatu w uprawach rzepaku ozimego – dodał podczas konferencji dr Adam Słowiński z Arysta.

konferencja arysta

Autor: M. Matczuk

Opis: Adam Słowiński

Carpovirusine Super SC to biologiczny środek owadobójczy do zwalczania owocówki jabłkóweczki. Preparat zawiera entopatogenicznego wirusa CpGV.

Stosuje się go w fazie poprzedzającej wylęganie się larw szkodnika z jaj, w stadium tzw. czarnej główki. Przypada ono około 10 dni po zaobserwowaniu maksimum lotów owocówki. Zalecana dawką jest 1l/ha w 1000 l/ha wody.

Źródło: farmer.pl