Beloukha 680 EC jest środkiem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Oparty jest na kwasie nonanowym (związek z grupy kwasów karboksylowych).

Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa.

Chwasty średnio wrażliwe: starzec zwyczajny.

Chwasty średnio odporne: wiechlina roczna.

Na plantacji ziemniaka wykorzystywany jest do niszczenie naci przed zbiorem. Zabieg należy wykonać po 24 - 48 godzinach od zabiegu mechanicznego niszczenia naci ziemniaka (BBCH 81-91).  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 16 l/ha. 

W sadach jabłoniowych preparat stosowany jest do zwalczania chwastów. Zabiegi wykonywać na chwasty w pełni wigoru, w stadium 4 - 6 liści lub na chwasty w postaci rozety do 4 cm (wysokość nie więcej niż 10 cm). Opryskiwać od momentu pojawienia się pąków kwiatowych jabłoni do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody. Zalecana dawka dla jednorazowego stosowania wynosi 16 l/ha. W ciągu sezonu wegetacyjnego zabieg można przeprowadzić dwukrotnie w odstępie 30 dni. 

Preparat stosowany jest do zwalczania odrostów korzeniowych zarówno w sadach jabłoniowych oraz śliwowych. Zabieg wykonać na odrosty mające nie więcej niż 15 cm, na niezdrewniałe części roślin. Opryskiwać do momentu osiągnięcia przez owoce ok. 70% swej wielkości (BBCH 55-77), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody. Zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 12 l/ha. Środek należy stosować nie więcej niż 2 razy w sezonie. 

 W winnicach przeznaczony jest do zwalczania chwastów. Zabieg należy wykonywać na chwasty w pełni wigoru, w stadium 4 - 6 liści lub na chwasty w postaci rozety do 4 cm (wysokość nie więcej niż 10 cm). Opryskiwać od momentu pojawienia się kwiatostanów winorośli do początku dojrzewania jagód (BBCH 53-81), podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody. Zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 16 l/ha. W ciągu sezonu wegetacyjnego zabieg można przeprowadzić dwukrotnie w odstępie 30 dni.