Saltro to nowy fungicyd od Syngenta do zaprawiania, który zdobył nagrodę w kategorii „najlepszy produkt ochrony roślin” podczas Agrow’s Crop Science Awards – prestiżowego wydarzenia branży nauk o uprawach.

Wyróżnienie przyznano w ramach Crop Science Forum & Awards. Uzyskane tu nagrody są wyrazem uznania dla wiodących postępów w dziedzinie rolnictwa oraz najlepszych w swojej klasie inicjatyw naukowych, technologicznych. W tym roku nagrody przyznano po raz 14.

- Cieszymy się, że możemy zdobyć nagrodę dla najlepszego produktu ochrony roślin, która docenia pozytywny wpływ, jaki będzie to miało na plantatorów i produkcję roślinną na całym świecie. Saltro okazał się być szeroko stosowany przez hodowców w ochronie upraw przed chorobami – powiedziała Monika Joss, global product manager seedcare Syngenta.

Saltro to zaprawa fungicydowa bazująca na substancji czynnej pydiflumetofen. Obecnie posiada rejestrację w USA do stosowania w soi i rzepaku.

Jak poinformowała nas Syngenta Polska, substancja czynna pydiflumetofen jest w tej chwili w trakcie procesu zatwierdzania na poziomie UE. Nowa substancja czynna (pydiflumetofen) będzie miała szerokie zastosowanie - od upraw małoobszarowych po zboża jare i ozime oraz rzepak. Jednak dopóki substancja nie zostanie zatwierdzona nie będzie wprowadzana w Europie.

Obecnie dla soi Syngenta proponuje rodzimym rolnikom zaprawę Maxim 025 FS (s. cz. fludioksonil). W ciągu dwóch lat powinien pojawić się dodatkowo dla soi preparat Maxim Power (s.cz fludioskonil i sedaksan) – obecnie zarejestrowany do stosowania w zbożach.