STOPM AQUA 455 CS (Pozwolenie MRiRW Nr. R-90/2014) jest herbicydem do stosowania doglebowo lub nalistnie w zwalczaniu jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych takich jak: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, przetacznik perski, rdest plamisty i ptasi, tasznik pospolity, komosa biała, jasnota purpurowa i różowa, rumian polny, wiechlina roczna, pokrzywa żegawka.

Preparat jest przeznaczony do ochrony truskawek, cebuli z siewu, marchwi, grochu zielonego. Substancją czynną jest 39 proc. (455g/l) pendimetalina. Herbicyd pobierany jest przez korzenie i liście chwastów niszcząc je nawet przed wschodami, a także w fazie pierwszej pary liści właściwych. Herbicyd dobrze i szybko rozkłada się w glebie (po 3 miesiącach), nie stwarzając zagrożenia na roślin uprawianych następczo.

Na plantacjach truskawki, cebuli (np. uprawa ozima), marchwi i grochu zaleca się zastosować dawkę 2,5 -3,5l/ha. Zabieg najlepiej wykonać jesienią lub wczesną wiosną na glebę wolną od chwastów/przed siewnie lub w początkowej fazie wzrostu siewek chwastów.