Środek charakteryzuje się działaniem kontaktowym i żołądkowym. Oparty jest na dwóch substancjach czynnych: acetamiprydzie (związek z grupy pochodnych neonikotynoidów) oraz lambda-cyhalotrynie (związek z grupy pyretroidów).

W rzepaku ozimym do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka oraz pchełki rzepakowej preparat należy stosować jesienią po wystąpieniu szkodników na młodych roślinach lub po zauważeniu pierwszych uszkodzeń, od fazy 3 liści w rozecie (BBCH 13-19). Zalecana dawka jednorazowego zastosowania to 0,25-0,3 kg/ha.

W zwalczaniu szkodników łodygowych chowacza brukwiaczka i chowacza czterozębnego środek należy stosować wiosną od fazy początku wydłużania pędu do fazy początku rozwoju pąków kwiatowych (pąkowania) (BBCH 30-50), zgodnie z sygnalizacją – przed złożeniem jaj przez chrząszcze. Zalecana dawka jednorazowego zastosowania to 0,16-0,2kg/ha.

Do zwalczania słodyszka rzepakowego preparat należy stosować w momencie nalotu szkodnika na plantacje od fazy początku rozwoju pąków kwiatowych (pąkowania) do fazy żółtego pąka (BBCH 50-59). Zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi 0,16-0,2 kg/ha.

Insektycyd zalecany jest również do zwalczania szkodników łuszczynowych – chowacza podobnika, pryszczarka kapustnika. Środek należy zastosować od fazy pełni kwitnienia, w początkowym okresie opadania płatków kwiatowych (BBCH 65-67). Zalecana dawka jednorazowego zastosowania: 0,16-0,2 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2 (1 zabieg jesienią i 1 zabieg wiosną).