Laércio Bortolini zastąpił Antoine’a Berneta, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego dywizji Crop Science firmy Bayer w Kanadzie.

Życiorys Bortolini

Bortolini związany jest z firmą Bayer od 4 lat. Dotychczas pełnił funkcję szefa dywizji Crop Science w Ukrainie (którą to funkcję utrzymuje). Wcześniej przez 18 lat zajmował stanowiska menedżerskie w Monsanto, przejętym następnie przez firmę Bayer. Karierę zaczynał od zarządzania gospodarstwem rolnym.

Z Warszawy zarządza zespołem blisko 600 pracowników.

Jakie plany Bayer?

- Bayer inwestuje ponad 3 miliardy euro rocznie w badania i rozwój aby zapewnić rolnikom innowacyjne rozwiązania, pozwalające im zwiększyć produkcję w sposób zrównoważony, zgodnie z naszą wizją #Hunger for None i konceptem #ForBetter. Bayer to nie tylko szerokie portfolio i świetne produkty – mamy najlepszy zespół, a praca tu daje duże możliwości rozwoju. Wszystko to ogromnie mnie motywuje - mówi Laércio Bortolini.

Bortolini jest Brazylijczykiem. Ukończył studia z zakresu agronomii na Uniwersytecie Stanowym w Ponta Grossa, a także studia menedżerskie, zdobywając dyplomy MBA oraz EMBA. W ubiegłym roku wraz z rodziną zamieszkał w Warszawie.