Dr inż. Dariusz Wyczling, dyrektor Działu Sprzedaży i Agronomii firmy PROCAM Polska opowie o problemach związanych ze stosowaniem środków ochrony roślin, gdyż te sukcesywnie z rynku Unii Europejskiej są wycofywane. Zmniejsza się tym samym pula pestycydów i możliwości ochrony. Trudno jest dobrać odpowiednie program jednocześnie przy postępujących zmianach klimatu i zwiększających się problemach z agrofagami. Rolnicy nie powinni być w takich sytuacji pozostawieni sami sobie. Dlatego wychodząc naprzeciw rynku, PROCAM dopasowuje swoje doradztwo agrotechniczne, które dodatkowo w warunkach pandemii koronawirusa musiało również się zmienić.

- Powiemy o nowych formach doradztwa i kontaktu z rolnikami, a także o zrównoważonej ochronie roślin, gdzie chemiczne środki są uzupełniane przez nowoczesne środki biologiczne produkowane w Polsce – przez polskie przedsiębiorstwa – powiedział, zapraszając na transmisję, Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska.

Firma podczas sesji Agrotechnicznej nie tylko wygłosi prezentację, lecz także jej przedstawiciele wezmą udział w debatach „Trafić w punkt. Jak nie popełnić błędu na etapie wyznaczenia optymalnego terminu zabiegu ochrony roślin?” i „Wybór gatunku i odmiany a nawożenie”. Prezes Ciszak wypowie się na temat „Nielegalnych środków ochrony roślin”, konkretnie „Jak rozpoznać fałszywy środek ochrony roślin, na co rolnik powinien być wyczulony? Gdzie zwrócić się o pomoc? Jakie rozwiązania proponują firmy, żeby wspomóc rolników w ochronie upraw przy ograniczającej się puli substancji czynnych?”.

 ZAREJESTRUJ SIĘ