Jak informował Mariusz Grelewicz, Członek Zarządu ds. handlowych, planowane jest podwojenie mocy sprzedażowych, co ma nastąpić m.in. poprzez podwojenie liczby przedstawicieli, których teraz na terenie kraju będzie pracować dziesięciu. Na poprawę sytuacji w firmie wpłynęło również przejęcie grupy chemicznej CIECH SA przez Kulczyk Investments poprzez KI Chemistry.

W roku 2014 firma odnotowała wzrost wartości całkowitej sprzedaży o 27 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a sprzedaży krajowej aż o 44 proc. Na rok 2015 prognozowany jest skok o kolejne 15 proc., a do 2019 roku planowany jest wzrost wartości sprzedaży krajowej aż o 178 proc.

Zwiększone zainteresowanie rolników wzbudziło m.in. wprowadzenie nowych produktów, których udział w sprzedaży wyniósł 22 proc. Wśród nowych pozycji na liście produktowej w 2014 r. można znaleźć: Agrosar 360 SL, Glifoherb 360 SL, Faworyt 300 SL oraz Aplosar 80 WG.

W 2015 r. planowane jest wprowadzenie kolejnych czterech środków:

- Harpun 500 SC (Izoproturon - związek z grupy pochodnych mocznika) - herbicyd do zwalczania miotły zbożowej oraz niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej

- Opal 500 S.C. (chlorotoluron 3-(3-chloro-4-metylofenylo)-1,1-dimetylomocznik - związek z grupy pochodnych mocznika) - herbicyd do zwalczania miotły zbożowej oraz niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej.

- Ambasador 75 WG (amidosulfuron - związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - herbicyd przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawach pszenicy ozimej.

- Grevitax - stymulator wzrostu zawierający ekstrakt z pestek grejpfruta - przeznaczony do stosowania w uprawach warzywniczych.

W latach 2015 - 2019 ma nastąpić pokaźne zasilnie palety produktowej o 31 nowych środków. Wprowadzenie nowych produktów przewidziane jest dla każdej z podstawowych upraw rolniczych.Rozkład nowych rejestracji środków w poszczególnych grupach produktów ma wyglądać następująco:

- Herbicydy - 19 rejestracji,
- Fungicydy - 7 rejestracji,
- Insektycydy - 3 rejestracje,
- Regulatory wzrostu - 2 rejestracje.

Swoją popularność firma zawdzięcza jednak w głównej mierze znanym rolnikom od lat Chwastoxom, Są one wytwarzane na bazie kwasu MCPA, który ma dla firmy strategiczne znaczenie i którego Organika-Sarzyna jest jednocześnie jednym z największych producentów na świecie.