Jakie zabiegi w priorytecie należy wykonać w zbożach wczesną wiosną? O tym będziemy także rozmawiać podczas Konferencji Przez Innowacyjność do Sukcesu Online w sesji ZBOŻA.

– Na podstawie rozmów z rolnikami wiemy, że wiele zabiegów herbicydowych w ogóle nie zostało wykonanych, a te, które udało się zrobić, bardzo często odbywały się w złych warunkach pogodowych. Po ulewnych deszczach herbicydy były po prostu wypłukiwane z gleby. Dlatego można się spodziewać, że ich skuteczność będzie obniżona.

Wiele plantacji pszenicy ozimej nie osiągnęła także fazy krzewienia przed spoczynkiem zimowym dlatego wiosną, po ocenie obsady roślin na m.kw., konieczne może się okazać dokrzewianie plantacji.

Notujemy także porażenie podstawy źdźbła chorobami grzybowymi, w tym głównie fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła oraz korzeni. Zwalczanie tej choroby wymaga przemyślanej strategii i doboru odpowiednich substancji czynnych do pierwszego zabiegu fungicydowego - ocenia Marcin Bystroński, Menedżer ds. upraw rolniczych w firmie Innvigo.

Jakich problemów możemy spodziewać się wiosną 2021 r. A jaką receptę na te problemy przygotowała dla swoich klientów firma Innvigo?

Zapraszamy na prelekcje Marcina Bystrońskiego, który na podstawie zgromadzonych materiałów filmowych, udzieli eksperckiego komentarza o stanie plantacji zbóż oraz ich kondycji. Poradzi także jakich zabiegów ochroniarskich w priorytecie wymagają zboża ozime.

Zapraszamy na sesję ZBOŻA, która odbędzie się 25 lutego 2021 r. Przypominamy, że udział w konferencji „Farmera” jest bezpłatny.

Zobacz pełną agendę Wydarzenia. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ