Już wiosną 2018 r do sprzedaży trafi herbicyd Major 300 SL zawierający chlopyralid - związek z grupy pochodnych kwasów karboksylowych. Najskuteczniej niszczy młode, intensywnie rosnące chwasty, od 2-3 liści do fazy rozety. Aplikuje się go w uprawie rzepaku ozimego, pszenicy ozimej i buraku cukrowym. Etykieta przewiduje stosowanie preparatu Major 300 SL samodzielnie oraz w mieszaninach zbiornikowych w dawkach 0,3 – 0,4 l/ha.

Jesienią rolnicy będą mogli zaopatrzyć się w herbicyd zbożowy Cevino 500 SC zawierający flufenacet o działaniu nalistnym i doglebowym. - Cevino 500 SC będzie można stosować zarówno przedwschodowo jak i powschodowo solo oraz w mieszaninach zbiornikowych z diflufenikanem czy metsulfuronem w dawkach 0,24 -0,35 l/ha. Spodziewamy się, że będzie to dobre narzędzie pozwalające elastycznie budować wysoce skuteczne rozwiązania w ochronie herbicydowej zbóż ze szczególnym uwzględnieniem miotły zbożowej – podaje Michalski.

Natomiast Madron 50 FS to zaprawa oparta o znany fludioksonil. Etykieta przewiduje możliwość zaprawiania pszenicy ozimej, pszenżyta i żyta. - Madron 50 FS będzie skutecznie zabezpieczał zboża przed infekcjami ze strony takich patogenów jak: pleśń śniegowa zbóż i traw, śnieć cuchnąca pszenicy, śnieć gładka pszenicy, zgorzel siewek. Maksymalna zalecana dawka to 100 ml środka z dodatkiem 700 ml wody na 100 kg ziarna siewnego – dodaje przedstawiciel firmy.