Są to dwa produkty: Captan 80 WG i Dimilin 480 SC. Captan 80 WG oprócz jabłoni, gruszy i wiśni będzie można stosować również w uprawie truskawki przeciw szarej pleśni. Zabiegi należy wykonywać zapobiegawczo od początku do końca fazy kwitnienia. Dodatkowo preparat ten będzie można stosować przeciw chorobom przechowalniczym jabłek, wykonując zabieg jednorazowo na 4 tygodnie przed planowanym zbiorem owoców.

Rozszerzona rejestracja preparatu Dimilin 480 SC, poza zwalczaniem owocówki jabłkóweczki, toczyka gruszowiaczka, miodówki gruszowej i owocówki śliwkóweczki, obejmuje teraz także zwalczanie zwójek liściowych i pordzewiacza jabłoniowego.

- W związku z narastającym problemem zwalczania szpecieli w sadach oraz małą ilością substancji aktywnych zarejestrowanych w tym celu nowa rejestracja Dimilinu 480 SC daje sadownikom nowe skuteczne narzędzie w walce z tymi szkodnikami – podaje firma.

Arysta LifeScience wprowadziła niedawno na rynek dwuskładnikowy herbicyd o nazwie Raptor 263 SC. Preparat przeznaczony jest do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w sadach jabłoniowych.

- To co wyróżnia preparat spośród innych herbicydów sadowniczych to bardzo szybkie – raptowne działanie parzące na chwasty, widoczne już po 3-5 dniach od zastosowania oraz skuteczne zwalczanie wierzbownicy gruczołowatej oraz innych chwastów trudno zwalczanych przez glifosat – podaje firma.