Środek oparty jest na nowej substancji czynnej isoclast active, przeznaczonej do kontroli trudnych do zwalczania i ważnych pod względem gospodarczym szkodników ssących.

Jak podaje producent, Closer jest preparatem działającym bardzo szybko i zapewniającym długotrwałą skuteczność, już przy niewielkich dawkach. Oddziałuje na receptory nikotynowe acetylocholiny, który różni się od sposobu działania innych substancji czynnych grup 4 IRAC (w tym neonikotynoidów).

Closer działa na szkodniki zarówno kontaktowo, jak i żołądkowo. Dzięki działaniu translaminarmenu chroni całe rośliny (nie tylko po stronie opryskanej), co pomaga dotrzeć do owadów ukrytych w obrębie jej pokroju.

Jak informuje firma, preparat może być partnerem w rotacji insektycydów – ważnym elemencie prawidłowo prowadzonej ochrony roślin i strategii zapobiegania zjawisku odporności na insektycydy, w programach integrowanej ochrony upraw. Zwalcza populacje owadów odporne na starsze typy insektycydów, takie jak neonikotynoidy, karbaminiany, organofosforany i perytroidy.

Warto wiedzieć, że Dow Dupont Agriculture to połączenie firm DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection i Dow AgroSciences. Dział rolnictwa firmy DowDuPont dostarcza rolnikom na całym świecie ofertę, opracowaną dzięki programowi badawczemu w zakresie hodowli, biotechnologii i ochrony upraw. Firma DowDuPont zamierza wydzielić dział rolny z obecnej struktury i stworzyć niezależną, publicznie działającą firmę.