- Jest to propozycja raczej dla rolników sięgających po tańsze rozwiązania. Koszt zastosowania środka wyniesie ok. 100 zł/ha - mówił podczas konferencji firmy Jarosław Nadziak z BASF.

Co jest charakterystyczne dla tego środka? Po pierwsze można go stosować w niższych temperaturach, bo dzięki zawartości fenpropimorfu jest skuteczny przy 10°C. Zarejestrowany we wszystkich gatunkach zbóż (pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime, żyto, jęczmień ozimy i jary) i ma szerokie spektrum zwalczanych chorób grzybowych liści we wczesnych fazach wzrostu (mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści, fuzarioza kłosów, czerń kłosów, rynchosporioza, rdza jęczmienia, plamistość siatkowa jęczmienia).

- Jego wysoka skuteczność wynika z uzupełniającego się synergizmu działania morfoliny i triazolu - dodał Jarosław Nadziak.

Zalecana dawka to 1 l/ha. W uprawach pszenicy ozimej i jarej, a także pszenżyta ozimego preparat stosuje się od początku fazy strzelania w źdźbło do końca kłoszenia. Natomiast w jęczmieniu od końca fazy krzewienia do początku kłoszenia, w życie - od początku strzelania w źdźbło do początku fazy kłoszenia.