PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Przetestuj Zorvec za darmo

Przetestuj Zorvec za darmo Zaraza ziemniaka; Fot. Katarzyna Szulc

Pod takim hasłem Corteva uruchomiła program dla producentów ziemniaków. Jego celem jest przedstawienie działania fungicydu Zorvec Enicade w praktyce. W ramach projektu firma przekaże bezpłatnie fungicyd rolnikom, którzy zgłoszą się do programu.W ramach projektu Corteva przekaże 40 pakietów środka grzybobójczego zwalczającego zarazę ziemniaka. W zestawie znajdzie się dawka na 5 ha (0,75 l środka Zorvec Enicade oraz 10 kg środka Trimanoc DG do zastosowania jako mieszanina zbiornikowa) oraz zalecenia stosowania.

Zorvec Enicade to fungicyd, który wyróżnia się skutecznością w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Środek charakteryzuje długie działanie nawet w wyjątkowo trudnych warunkach środowiskowych. Preparat działa dłużej o 3-4 dni w porównaniu z innymi środkami grzybobójczymi oraz jest odporny na zmywanie przez deszcz już po 20 minutach od aplikacji.

Środek grzybobójczy zawiera substancję czynną oksatiapiprolinę (związek z grupy izoksazolin) o działaniu powierzchniowym i układowym, której nadano nazwę handlową Zorvec. Substancja nie wykazuje odporności krzyżowej z innymi substancjami czynnymi fungicydów. Ponadto, zabezpiecza także nowe przyrosty roślin, co zapobiega wtórnemu rozprzestrzenianiu się choroby, ograniczając źródło infekcji na danym polu oraz zapewnia ochronę przed zarazą bulw przed zbiorem.

Środek stosować w tzw. bloku (2-3 zabiegi), po wykonaniu wcześniej zabiegów zapobiegawczych preparatami o działaniu kontaktowym lub kontaktowo-wgłębnym, w okresie intensywnego wzrostu masy wegetatywnej (od drugiej połowy czerwca lub na początku lipca) i kontynuować w okresie zawiązywania bulw (tuberyzacji).

Zaraza ziemniaka może zniszczyć nawet 70 proc. plonu i jest jednym z największych zagrożeń dla producentów ziemniaków.

-Nowym sposobem walki z tym groźnym patogenem jest fungicyd Zorvec Enicade o wyjątkowych właściwościach. Zachęcamy producentów ziemniaków do zgłaszania się do akcji oraz sprawdzenia na własnej plantacji jak działa Zorvec Enicade. Przyłączcie się do projektu, korzystajcie z naszego wsparcia i opowiedzcie o efektach pod koniec sezonu - mówi Przemysław Szubstarski, dyrektor marketingu firmy Corteva.

Aby otrzymać fungicyd wystarczy zgłosić się do programu wypełniając formularz na stronie https://my.corteva.com/zorvec-enicade.

Już 7 listopada w Warszawie jedno z najważniejszych wydarzeń w rolniczym kalendarzu. Szerokie grono znamienitych gości i dziesiątki sesji, w których poruszamy aktualne i ważne dla rolników tematy. Zarejestruj się teraz!Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.204.227.250
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum