Choroby grzybowe to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi borykamy się przy uprawie roślin. Straty spowodowane ich występowaniem potrafią być bardzo znaczące i w ekstremalnych przypadkach zniszczyć nawet kilkadziesiąt procent potencjalnego plonu. Zwalczanie ich to podstawowy zabieg pielęgnacyjny warunkujący uzyskanie wysokiego plonu. Jednak żeby było to możliwe, na początku trzeba trafnie rozpoznać choroby występujące na plantacji, co jak wiemy z praktyki, nie zawsze jest łatwe.

„Przewodnik po chorobach zbóż i rzepaku” jest poradnikiem, który ułatwi proces identyfikacji chorób bezpośrednio w polu. Zawiera opisy ponad 40 chorób udokumentowanych barwnymi fotografiami przedstawiającymi różne fazy rozwojowe, a także omówienie źródeł infekcji oraz czynników sprzyjających rozwojowi i występowaniu poszczególnych grzybów patogenicznych.

Publikacja powstała na podstawie wieloletniej pracy naukowej pracowników Zakładu Mikologii Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże usystematyzować i wzbogacić wiedzę na temat chorób zbóż i rzepaku, na stałe znajdzie miejsce w bibliotece rolników praktyków, a ponadto spotka się z zainteresowaniem studentów oraz uczniów szkół rolniczych.

Kliknij tutaj, aby zamówić e-wydanie "Przewodnika po chorobach zbóż i rzepaku" - cena 15 zł

Zamawiając minimum roczną prenumeratę miesięcznika "Farmer", poradnik w formie papierowej otrzymasz gratis!

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kupnem "Przewodnika.." w formie papierowej prosimy o kontakt z Działem Kolportażu i Prenumeraty pod numerem tel. 32 209 13 03 w. 135

Kliknij tutaj, aby zamówić prenumeratę "Farmera"

Podgląd skróconej wersji: