Odpowiedzi na to pytanie udzieli Dariusz Szymański, menedżer ds. uprawy zboża w firmie Bayer podczas prezentacji "Strategia wysokich plonów zbóż" w trakcie konferencji "Przez Innowacyjność do Sukcesu Online", która odbędzie się w dniach 24-26 lutego br.

- Strategia wysokich plonów musi być dostosowana zarówno do oczekiwanych plonów, jak i rolnictwa zrównoważonego, czyli powinna zawierać fungicydy o wysokiej skuteczności działania - mówi Dariusz Szymański. 

Ekspert z firmy Bayer zaznacza,  że oprócz samej skuteczności, bardzo ważna jest długotrwałość działania przez co można obniżyć liczbę zabiegów i kompletność produktów, a więc połączenie różnych składników w jednej mieszaninie zbiornikowej, co ma też pozytywny wpływ na środowisko - w różnych aspektach. 

Nie mniej ważny jest też dobór środków pod względem strategii odpornościowej, a więc aby nie dopuścić do uodparniania się patogenów.

Przedstawiciel firmy Bayer poprze swoją wypowiedź konkretnym przykładami środków ochrony roślin, wpisującymi się w wyżej opisane wymogi.

Zarejestruj się na konferencję już teraz!