Pierwsze prelekcje dotyczące bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin odbędą się w dniach 21 – 23 lutego w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. 

- Widzimy wielką potrzebę edukowania naszych Klientów, posiadaczy ogrodów, ludzi dbających o zieleń w zakresie własnego bezpieczeństwa w kontekście pracy ze środkami ochrony roślin, no i przede wszystkim ich rozsądnego stosowania. Stąd pomysł na podjęcie współpracy ze Stowarzyszeniem, mającym bogate doświadczenie w prowadzeniu działań edukacyjnych. Pierwszym elementem tych działań będą prelekcje i edukacja podczas targów Gardenia – mówi Mirosław Macioch, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Kwazar. 

Podczas targów odbędą się prelekcje i spotkania z dr Joanną Gałązką – ekspertem PSOR. Każdego dnia na stoisku firmy Kwazar (stoisko nr 121, hala 5) będzie można poznać zasady bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, dobierania odzieży do oprysku oraz skorzystać z porad eksperta w zakresie odpowiedzialnej i bezpiecznej ochrony roślin.

- Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin prowadzi szerokie działania edukacyjne z różnymi partnerami. W ramach naszych aktywności edukujemy przede wszystkim profesjonalnych użytkowników środków ochrony roślin, ale nie zapominamy też o użytkownikach - amatorach. Dlatego też cieszy nas otwartość biznesu i chęć promocji odpowiedzialnych postaw i bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin. – mówi dr Joanna Gałązka, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin.

Kolejnym krokiem w programie edukacyjnym będzie poszerzenie oferty firmy Kwazar o produkty bezpieczeństwa i ochrony osobistej, czyli głównie o odzież ochronną. W ofercie znajdą się okulary, kombinezon i rękawice, maski przeciwpyłowe i filtry, czyli wszystko to, jest niezbędne osobie pracującej ze środkami ochrony roślin do ochrony. 

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W ramach projektu na stronie internetowej Kwazar www.kwazar.com.pl powstałaspecjalna sekcja poświęcona tematyce bezpieczeństwa pracy ze środkami ochrony roślin. Znaleźć tam można zasady bezpiecznej pracy, porady na co zwrócić uwagę przy doborze odzieży ochronnej i wiele innych.