Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty sprzedaży podrabianych, niezarejestrowanych środków ochrony roślin, które nie spełniają wymogów jakościowych i bezpieczeństwa.

Jak ustrzec się przed nielegalnymi i podrabianymi preparatami? Wychodząc naprzeciw temu zjawisku PSOR uruchamia stronę internetową www.bezpiecznauprawa.org. Ma to być źródło wiedzy na temat odpowiedzialnego i zgodnego z prawem zakupu środków ochrony roślin. Dzięki zamieszczanej tam informacji rolnik może dowiedzieć się czym kierować się kupując środki ochrony roślin, aby mieć pewność, że są one oryginalne i zarejestrowane, a czego się wystrzegać. Warto żeby rolnik sprawdził czy postępuje prawidłowo.

- Dlaczego nie można kupować środków ochrony roślin na bazarze, straganie czy z bagażnika? Co grozi za sprowadzanie na własne potrzeby środków z zagranicy? Odpowiadamy na te i inne trudne pytania. Edukujemy jak ustrzec się przed niezarejestrowanymi chemikaliami. Zachęcamy do korzystania z opracowanej przez PSOR bazy wiedzy – podkreśla Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.