Pyton Concento 450 SC to środek grzybobójczy w formie koncentratu. Stosowany w ochronie ziemniaka przed alternariozą i zarazą ziemniaka oraz w ochronie pomidora pod osłonami przeciwko zarazie ziemniaka. 

Jest to środek o działaniu układowym i wgłębnym opartym o dwie substancje czynne: chlorowodorek propamokarbu (grupa pochodnych kwasu karbaminowego) i fenamidon (grupa imidazolinów).

 Do zwalczania alternariozy na plantacjach ziemniaka zabieg należy wykonać zapobiegawczo lub w momencie pojawienia się pierwszych objawów na liściach. Zabieg wykonać co 7 – 14 dni. Zalecana dawka 1,7 – 2l/ha – stosowany do 3 razy w ciągu sezonu wegetacyjnego. Przy zwalczaniu zarazy ziemniaka preparat należy stosować zapobiegawczo : na odmianach wczesnych w okresie zawierania się roślin w rzędach, na odmianach późnych z chwilą wystąpienia objawów  choroby w danym rejonie na odmianach wczesnych. Zalecana dawka 1,7 – 2l/ha. Zabieg wykonać co 10 – 14 dni, maksymalnie do 3 zabiegów. Stosowanie fungicydu w uprawie pomidora pod osłonami należy wykonać zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby, od fazy gdy widoczny jest pierwszy pęd boczny pierwszego rzędu. Zabieg wykonać w odstępach co 7 – 10 dni, w sezonie maksymalnie 3 zabiegi. Zalecana dawka 2l/ha.