Santos jest obecnie dyrektorem ds. operacyjnych działu Crop Science firmy Bayer i odpowiada za globalne operacje handlowe w obszarze rolnictwa. 

Santos jest dyrektorem operacyjnym działu Crop Science firmy Bayer od czerwca 2021 r. Po przejęciu Monsanto w 2018 r. kierował działalnością Crop Science w Ameryce Łacińskiej. Santos, obywatel Brazylii, spędził 23 lata w firmie zajmującej się sprzedażą, marketingiem, strategią i rozwojem biznesu w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Europie Wschodniej. Ukończył studia licencjackie z inżynierii rolniczej na Escola Superior de Agricultura Luiz de Queiroz - ESALQ/USP oraz posiada tytuł Master of Business Administration na FGV/Ohio University. .

-Pion Crop Science jest wyjątkowo dobrze przygotowany do wyznaczania standardów branżowych w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Teraz skupimy się na budowaniu na tym fundamencie w nadchodzących latach, aby w pełni wykorzystać znaczący potencjał tworzenia wartości – powiedział prof. dr Norbert Winkeljohann, przewodniczący rady  nadzorczej Bayer AG. -Chcielibyśmy gorąco podziękować Liamowi Condonowi za jego osiągnięcia podczas ponad 30 lat pracy w Bayer. W ciągu ostatnich dziewięciu lat z powodzeniem kierował i strategicznie przekształcał dział Crop Science. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodaje.