Nowe zastosowanie środka dotyczy jabłoni (dotychczasowa rejestracja: mszyce, owocówka jabłkóweczka, toczyk gruszowiaczek), a teraz owocnica jabłkowa. Środek aplikuje się na początku wylęgania się larw, w fazie opadania płatków kwiatowych i w dawce 0,125 kg/ha. Kolejna uprawa to czereśnia i wiśnia, których dotychczasowa rejestracja dotyczyła nasionnicy trześniówka, teraz są to mszyce. Zabieg należy przeprowadzić po pojawieniu się pierwszych kolonii mszyc, w dawce 0,125 kg/ha. W przypadku dużego nasilenia występowania szkodnika środek Mospilan 20 SP można stosować łącznie z preparatem Slippa: Mospilan 20 SP - 0,125 kg/ha + Slippa - 0,1 l/ha.

W uprawie śliw preparat działań na mszyce po pojawieniu się pierwszych kolonii, w dawce 0,125 kg/ha. W przypadku dużego nasilenia występowania szkodnika środek Mospilan 20 SP można stosować również łącznie z preparatem Slippa. Zalecana dawka: Mospilan 20 SP 0,125 kg/ha + Slippa 0,1 l/ha. Na owocnicę śliwową należy oprysk wykonać na początku wylęgania się larw, jednak nie wcześniej, niż w ostatniej fazie opadania płatków kwiatowych, w dawce 0,125 kg/ha. Kolejnym szkodnikiem jest owocówka śliwkóweczka. Preparat trzeba stosować w okresie intensywnego lotu motyli i masowego składania jaj na każde pojawiające się pokolenie szkodnika. W razie potrzeby po 2-3 tygodniach zabieg można powtórzyć, dawka 0,2 kg/ha.

Mospilan jest też zarejestrowany do ochrony grusz przeciwko owocówce jabłkóweczcę. Należy go aplikować na początku lotu motyli i masowego składania jaj lub w fazie rozwoju jaj "czarna główka", w dawce 0,2 kg/ha. Kolejnym szkodnikiem są mszyce. Preparat przeprowadza się po pojawieniu się pierwszych kolonii mszyc, w dawce 0,125 kg/ha.

Nowe zastosowania to uprawy leśne przy użyciu aparatury agrolotniczej na brudnicę mniszka - zabieg wykonać w momencie licznego pojawu larw i motyli (0,15 kg/ha) - i na chrabąszcze - zabieg wykonać podczas rójki chrabąszczy (0,4 kg/ha).

Trwają prace rejestracyjne w uprawie jabłoni na bawełnicę korówkę i ogrodnicę niszczylistkę. A także poszerzenie rejestracji w leśnictwie i w roślinach warzywnych.