Amistar Opti 480 SC to produkt w ochronie warzyw przed chorobami grzybowymi. - Dzięki zastosowaniu dwóch substancji aktywnych producenci zyskują długotrwałą ochronę roślin przeciwko szerokiemu spektrum chorób. Dwa mechanizmy działania - kontaktowy i systemiczny oraz wysoka odporność preparatu na zmywanie sprawia, że rośliny są doskonale zabezpieczone przed wnikaniem patogenów. Gwarantuje to wysoki plon i jakość zbieranych warzyw - informuje Syngenta.

Dotychczas środek był zarejestrowany do ochrony następujących upraw: pomidory pod osłonami, cebula, groch, fasola. Teraz można tez go aplikować w uprawie kalafiora i marchwi. W uprawach kalafiorowych Amistar Opti przeznaczony jest do chorób grzybowych tj. : czerń krzyżowych, szara pleśń, mączniak rzekomy, w uprawie marchwi przeciw alternariozie naci i mączniakowi prawdziwemu.

Co ważne, konieczna jest 10 metrowa, pokryta roślinnością strefa ochronna od zbiorników i cieków wodnych, z jednoczesnym zastosowaniem rozpylaczy redukujących znoszenie cieczy użytkowej podczas zabiegu o 50 proc. - dla kalafiora i marchwi, jak dla pozostałych upraw polowych.