Firma stawia bardzo na hodowlę roślin. - Aby cokolwiek wyprodukować, potrzebne są nasiona. Bez nasion nie ma roślin, a bez roślin nie ma mięsa. Przez naszą firmę Pioneer możemy zaproponować rolnikom bogaty wybór nasion, osiągnęliśmy 15 proc. udział na rynku kukurydzy, a w ciągu minionych 4 lat sprzedaż nasion w segmencie kukurydzy wzrosła o 100 proc.- mówi Gill. Kierunek hodowli ma iść w stronę odporności rośliny na niedobory wody, ale nie tylko. Firma rozwija się zarówno pod względem hodowli konwencjonalnej, jak tej popularniej w USA i oczywistej z punktu widzenia właśnie amerykańskiego koncernu - GMO.

W 2012 r. firma będzie też pracowała nad poszerzeniem oferty i wprowadzeniem na rynek polski nasion nowych gatunków roślin w najbliższych latach, ale szczegółów na razie nie chce zdradzać.

Nowym rynkiem na którym działa firma są nasiona rzepaku. - Mimo że Pioneer jest na nim od niedawna, już osiągnął 25 proc. udział w segmencie nasion hybrydowych rzepaku - mówi Piotr Gill.

Jeśli chodzi o środki ochrony roślin DuPont posiada 10 proc. udziału w polskim rynku. - W ciągu ostatnich 5 lat rokrocznie DuPont wprowadzał 2-3 nowe produkty na polski rynek i zwiększył swoje portfolio o 25 proc., a środek Wirtuoz w 2011 r. zastosowany był na powierzchni 100 tys. ha - podkreśla Gill.

W roku2021 firma wprowadziła na rynek nowy preparat Coragen - zarejestrowany w uprawach ogrodniczych o zestaw ARIGO w uprawie kukurydzy.