Substancja czynna Rynaxypyr (nazwa chemiczna chlorantraniliprol) to stosunkowo nowa substancja czynna na rynku insektycydów. Rynaxypyr jest uważany za środek ochrony roślin o zmniejszonym ryzyku ze względu na korzystny profil toksykologiczny i środowiskowy. Jest to przydatne narzędzie do ochrony przed szkodnikami w integrowanych programach ochrony..

Zgodnie z umową, UPL będzie pobierać opłaty za produkcję i dostawy produktów z substancją czynną Rynaxypyr do FMC w Indiach, a FMC dostarczy składnik czynny dla UPL w zależności od rynków. Umowa dodaje kluczowy dla portfolio UPL produkt.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z FMC w związku
z tą obopólnie korzystną umową. Współpraca jasno pokazuje nasze zaangażowanie w działanie OpenAg, jakim jest stworzenie sieci rolniczej, która zapewni wszystkim zrównoważony rozwój - powiedział Jai Shroff, dyrektor generalny UPL na świecie.

- Wczesny dostęp do substnacji czynne Rynaxypyr na kluczowych rynkach pozwala firmie UPL zapewnić rolnikom bardziej zrównoważony wybór produktów Umowa ta umożliwia nam dodanie nowego kluczowego składnika aktywnego do naszego portfolio i opracowanie nowej grupy innowacyjnych, wartościowych rozwiązań dla rolników –- powiedział Diego Casanello, dyrektor operacyjny UPL.

- Cieszymy się, że możemy zaangażować się w tę strategiczną relację z UPL, dodając nowego globalnego partnera do naszej strategii rozwoju diamidów. Jest to ważna współpraca dla FMC, która pomoże dotrzeć technologii diamidów do różnych obszarów geograficznych i różnego typu upraw - - powiedział Mark Douglas, prezes i dyrektor generalny FMC.

Firma FMC kontynuowała znaczny wzrost produkcji diamidów od czasu ich nabycia pod koniec 2017 r., osiągając dwucyfrowy wzrost rok do roku. W 2020 roku prognozujemy, że franczyza diamidów będzie nadal rosła powyżej norm rynkowych, a nasi partnerzy strategiczni są ważnym elementem tego wzrostu.