- Rok 2017 to rok największego sukcesu rynkowego w Polsce. To także rok jubileuszowy – 25 lat BASF w Polsce – mówił podczas grudniowej konferencji prasowej Cezary Urban, dyrektor Działu BASF Crop Protection.

Jakie były główne czynniki wzrostu? - To był na pewno bardzo mokry rok, bardzo dobry dla fungicydów i to było głównym czynnikiem wzrostu. Ten rok urósł dlatego, że poprzedni był bardzo słaby – dodał Urban.

- Rok 2017 to także rok, w którym spośród firm chemicznych praktycznie tylko BASF zanotował zwiększenie udziałów w rynku, głównie dzięki fungicydom i regulatorom wzrostu – podkreślił.

Według danych panelowych Kynetec w 2017 r. nastąpił wzrost rozwoju rynku zużycia środków ochrony roślin o 7 proc. (bez tegorocznej jesieni). Główne wzrosty nastąpiły w segmentach dotkniętych wymarznięciami. Deszczowa pogoda miała wpływ na rozwój rynku fungicydów. Jednak z tymi danymi panelowymi nie pokrywa się wewnętrzna analiza BASF, która wskazuje na dużo niższy wzrost wartości rynku - na ok. 3 proc.