Tegoroczny konkurs to już VI edycja programu lojalnościowego dla partnerów handlowych firmy Arysta LifeScience. We wrześniu 120 laureatów Wielkiego Finału Programu Samurai odwiedziło Ośrodek Szkolenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada w Bednarach koło Poznania.

Nagroda w postaci szkolenia to nawiązanie do hasła kampanii „Bezpieczna ochrona, bezpieczna jazda”, prowadzonej przez firmę Arysta LifeScience od kilku lat. Finaliści konkursu mieli okazję doskonalić umiejętności prowadzenia samochodu w trudnych warunkach drogowych pod okiem Tomasza Czopika – jednego z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych.

Spotkania szkoleniowe odbyły się w sześciu turach. Każdorazowo wzięło w nich udział po 20 osób. Pierwszego dnia goście mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów na torze gokartowym oraz zintegrować się na wspólnej biesiadzie. Drugiego dnia, po wykładzie poprzedzającym zajęcia praktyczne, uczestnicy podzieleni na 3 grupy treningowe wykonywali serie zadań, ćwicząc m.in. zachowanie podczas poślizgu czy gwałtownego hamowania.

Szkolenie było nie tylko okazją do nauki, jak zachować się w trudnych warunkach na drodze, ale także doskonałą zabawą zapewniającą wysoki poziom adrenaliny. Część praktyczna szkolenia kończyła się emocjonującymi zawodami sportowymi. Każdy z finalistów miał możliwość spróbować swoich sił w jeździe na czas po specjalnie przygotowanym odcinku toru rajdowego.

Pełen wyzwań wyścig wyłonił w każdej z grup po trzech najszybszych zawodników. Na podium stanęli:
• W I grupie: 1. Marian Ławida, 2. Tomasz Regulski, 3. Mariusz Sankowski.
• W II grupie: 1. Sebastian Katana, 2. Bogusław Ceregra, 3. Paweł Rzeźnicki.
• W III grupie: 1. Krzysztof Gimla, 2. Jarosław Rozum, 3. Robert Nerwiński.
• W IV grupie: 1. Tomasz Stykowski, 2. Marcin Draganek, 3. Wojciech Kowalewski.
• W V grupie: 1. Kamil Arcyz, 2. Grzegorz Popko, 3. Bartek Zakrzewski.
• W VI grupie: 1. Marcin Kuzmiński, 2. Jakub Majewski, 3. Mariusz Pelak.

Wszyscy uczestnicy odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia, a 6 najszybszych kierowców otrzymało dodatkowo nagrody pieniężne wysokości 1000 zł. Tegoroczny konkurs Samurai to już VI edycja programu lojalnościowego skierowanego do partnerów handlowych firmy Arysta LifeScience. Do Wielkiego Finału zakwalifikowało się 120 osób nagrodzonych za najlepsze wyniki w sprzedaży preparatów Arysta (w 5 rankingach produktowych) w 2015 roku.