- Spodziewamy się, że po niezbyt żwawym początku światowa gospodarka nabierze rozpędu w 2012 roku. Niepewność wywołana przez kryzys długów finansów publicznych, w szczególności w Europie i Stanach Zjednoczonych, położy się cieniem na perspektywach wzrostu gospodarczego. Ponownie rynki rozwijające się będą stanowiły główną siłę napędową dla przemysłu chemicznego - stwierdził dr Kurt Bock, przewodniczący zarządu BASF.

W segmencie rozwiązań w dziedzinie rolnictwa sprzedaż w czwartym kwartale 2011 r. nieznacznie spadła w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Spadek wywołały środki w zakresie optymalizacji portfela oferty oraz wykupywanie przez klientów towaru na zapas w trzecim kwartale w Ameryce Południowej. Na poziomie regionalnym wyniki sprzedaży w Europie były stymulowane przez korzystne działania gospodarcze na koniec roku we Francji. W Ameryce Północnej tymczasem sprzedaż rosła ze względu na większą sprzedaż środków grzybobójczych.

Zysk operacyjny przed wydarzeniami nadzwyczajnymi w czwartym kwartale niemal dorównał poziomowi z zeszłego roku, pomimo zwiększenia wydatków na rozwój i badania oraz podniesienia kosztów sprzedaży.