Środek zawiera substancję czynną fluksapyroksad (xemium) z grupy karboksyamidów (fungicydy inhibitory dehydrogenazy bursztynianowej - SDHI - grupa FRAC 7). Pierwszy raz w sadach.

- Xemium cechuje się bardzo wysoką skutecznością i długotrwałym działaniem zapobiegawczym w niskich dawkach oraz w szerokim zakresie temperatur – informuje BASF.

- Sercadis jest dopełnieniem naszej oferty handlowej dla sadowników – mówił dr Jacek Lewko, podczas konferencji prasowej firmy.

W jabłoniach przeciwko parchowi i mączniakowi jabłoni aplikuje się go zapobiegawczo, od fazy pękania pąka, gdy widoczne są zielone końce liściowe osłaniające kwiaty do początku dojrzewania, gdy owoc wybarwia się na typowy dla danej odmiany kolor (BBCH 53-81). W wypadku gruszy, przeciw parchowi gruszy podobnie - od fazy pękania pąka, gdy widoczne są zielone końce liściowe osłaniające kwiaty do początku dojrzewania, gdy owoc wybarwia się na typowy dla danej odmiany kolor (BBCH 53-81).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym to trzy zabiegi.

- Fungicyd ten wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością w zwalczaniu najważniejszych chorób grzybowych, czyli parcha jabłoni i gruszy oraz mączniaka jabłoni. Jest doskonałym partnerem do mieszania z innymi środkami ochrony roślin oraz nawozami. Cechuje go niska dawka na hektar (0,25 l) i wygodne opakowanie (1 l). Stosuje się go w najbardziej newralgicznym okresie dla ochrony tj. w fazach BBCH 53-81 – podaje przedstawiciel firmy.