W dzisiejszych czasach rolnik wręcz bombardowany informacjami i wszystko to musi szybko uporządkować i uszeregować. Pomaga w tym cyfryzacja i coraz bardziej przyjazne rolnikom aplikacje. W przypadku Syngenty są to np. takie rozwiązania jak MyField, czy Cropwise Operations. Natomiast wymagania Zielonego Ładu i generalnie Unii Europejskie, są takie aby podążać w kierunku powszechnego stosowania środków biologicznych i wycofywania środków chemicznych. To z kolei niejako wymusza wprowadzanie na rynek nowych produktów czyli biostymulatorów, ale również środków biologicznych do walki z chorobami i szkodnikami i chwastami.

W jakim kierunku zatem w tej sytuacji chce podążać firma Syngenta?

Na ten temat rozmawialiśmy podczas konferencji Kierunek Innowacja z dr hab. Katarzyną Rębarz, dyrektorką, Działu Technicznego, Syngenta.

Katarzyna Rębarz w czasie Konferencji wygłosiła także wykład pt.: Rola biostymulatorów w optymalnym prowadzeniu upraw w trudnych warunkach pogodowych.

W wystąpieniu swoim między innymi podała kilka ważnych argumentów dlaczego rozwiązania biologiczne są naszą przyszłością, jak również fakt, że stosowanie biostymulatorów wynika z potrzeb rolnictwa.

Zaprezentowała także, wyniki badań polowych jakie uzyskano w przypadku stosowania biostymulatora Quantis w produkcji polowej w takich uprawach jak: ziemniak, burak cukrowy, kukurydza.

Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w Barczyźnie w pierwszej konferencji: Kierunek Innowacja. Nic straconego!.

Jutro (12 stycznia) jesteśmy obecni w Ślęzy w województwie dolnośląskim (Zamek Topacz), Nie trać czasu, sprawdź agendę i zarejestruj się jeszcze dziś.

Ponadto obecni będziemy: 

✍ Gniew (województwo pomorskie) 15 lutego 2023

✍ Sitaniec (województwo lubelskie) 22 lutego 2023