Preparat w uprawie pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym stosuje się wiosną na intensywnie rosnące chwasty. Zabieg przeprowadza się po rozpoczęciu wegetacji do faz drugiego kolanka zbóż. najlepszy efekt uzyskuje się, kiedy chwasty dwuliścienne znajdują się w fazie 3–5 liści (5–10 cm wysokości), miotła zbożowa od fazy wschodów do 2–4 liści (5 cm wysokości), a perz w fazie 3–5 liści. Zalecaną dawka dla pszenicy jest 13,3–26,5 g/ha.

Środek można też stosować z adiuwantem Atpolan 80 EC w dawce 1,5 l/ha. W celu poszerzenia zwalczania chwastów Nylon można aplikować w mieszaninach z:
- Nylon 75 WG (13,3–20 g/ha) + Chwastom Extra 300 SL (1,5 l/ha),
- Nylon 75 WG (13,3 g/ha) + Mustang 306 SE (0,4–0,6 l/ha).

W uprawie pszenżyta ozimego dawka środka jest taka sama jak w wypadku pszenicy ozimej, również w połączeniu z adiuwantem. Inna jest za to w uprawie pszenicy jarej Zalecana dawka to 26,5 g/ha. Środek można też łączyć z Atpolan 80 EC (1,5 l/ha). Aplikuje się go wtedy od fazy drugiego kolanka.

Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, gorczyca polna, miotła zbożowa, perz właściwy, rdest plamisty, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.

Chwasty średnio wrażliwe: bodziszek drobny, iglica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, niezapominajka polna, maruna bezwonna, owies głuchy, poziewnik szorstki, przytulia czepna, rumianek pospolity, rdest powojowy, rdest ptasi.

Chwasty średnio odporne: chaber bławatek, fiołek polny.

Chwasty odporne: bylica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, podbiał pospolity, przetacznik polny, przetacznik perski, przetacznik bluszczykowi, chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się.

Źródło: farmer.pl