Arysta zajmuje wśród firm z branży agrochemikaliów 10 miejsce na świcie. Jest jednak leaderem produktów z segmentu biostymulatorów. Arysta jak wynika z badań Cropnosis przeprowadzonych w grudniu 2011 r. jest najszybciej rozwijającą się firmą w branży.

- W Polsce inwestujemy zwłaszcza w takich uprawach jak rzepak, buraki cukrowe, kukurydza i sektor ogrodniczy. Planujemy też rozszerzyć swoją ofertę w zbożach - dodał Lacaille.

Strategią rozwoju firmy są przede wszystkim inwestycje w badania, rozwijanie zarządzania łańcuchem dostaw i nie bez znaczenia jest zarządzanie jakością, strategią firmy. W roku 2011 powstało Europejskie Konsorcjum Biostymulatorów, w którym Arysta ma bardzo duży wkład, jest jednym z jej założycieli. Celem Konsorcjum jest ustalenie prawnych norm dla biostymulatorów.

- Wypracowane zostało już stanowisko w sprawie biostymulatorów. Powstanie nowe prawodastwo, tak aby oddzielić biostymulatory od nawozów dolistnych i środków ochrony roślin, aby wprowadzenie ich do obrotu było mniej restrykcyjne niż środków ochrony. Muszą być bowiem ustalone jasne reguły, bo na rynku jest wiele środków, które nazywane są biostymulatorami, a nie są często nawet przebadane. Trzeba ustalić odpowiednie normy jakościowe, nowe prawodawstwo - mówił dr inż. Adam Słowiński z Arysta.