Webinar będzie transmitowany na żywo na naszej stronie farmer.pl. Ale aby w nim wziąć udział aktywnie, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i zadawać pytania, wystarczy się tylko zarejestrować TUTAJ.

A jakie tematy będą poruszane?

Te związane ze środkami ochrony roślin. Nie ulega wątpliwości, że sytuacja na tym rynku jest bardzo dynamiczna. I w jej zawiłościach bardzo dobrze odnajduje się nasz prelegent - prof. Marek Mrówczyński, dyrektor Instytutu Ochrony Roślin PIB w Poznaniu. Naukowiec na spotkaniu opowie m.in. o kosztach wprowadzenia strategii „Od pola do stołu” w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

Przedstawi obliczenia Kleffmanna, z których wynika, że wpływ ewentualnego wycofania substancji czynnych środków ochrony roślin na obniżenie plonu to przeciętnie 16-50 proc., a na jego jakość 12-50 proc. Z kolei wzrost kosztów produkcji i ochrony to 13-25 proc.

Te dane zderzy z najnowszym raportem USDA (Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych), gdzie wykazano, że strategia „Od pola do stołu” może wpłynąć np. na obniżenie produkcji rzepaku i soi o 37,8 proc., a pszenicy o 24, 7 proc. Naukowiec pokaże też związek produkcji roślinnej ze zwierzęcą.

Poinformuje, które substancje czynne zostaną wycofane z rynku, a także, które mogą w niedalekiej przyszłości zostać skreślone. Opowie o rzeczach ważnych dla praktyków.

Zapraszamy do uczestniczenia w naszym webinarium już 21 stycznia o godz. 10 i do rejestracji.