Użytkownicy portalu znajdą na nim wiele praktycznych porad, jak dbać o swój ogród, działkę czy zieleń na balkonie oraz szczegółowy opis wszystkich produktów marki ZIEMOVIT. Użytkownicy strony będą mogli skorzystać z licznych wskazówek: jak dbać o zieleń i wirtualnego kalendarza ogrodnika, zawierającego podpowiedzi na temat prac, które należy wykonywać w poszczególnych miesiącach roku.

Od maja na stronie dostępna będzie również aplikacja, która umożliwi zaprojektowanie swojego wymarzonego ogrodu. Wszyscy zainteresowani będą mogli także zapisać się do cyklicznego newslettera poradnikowo-informacyjnego ZIEMOVIT.

Serwis jest dostosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Równolegle ze stroną internetową wystartował fanpage marki na Facebook’u. Ma on być przyjaznym i inspirującym miejscem dla wszystkich miłośników zieleni, poszukującym wskazówek na temat pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych, oraz podpowiedzi jakie są w danym sezonie najmodniejsze style ogrodowe.

Wkrótce ruszy także specjalny kanał na portalu YouTube, na którym będą prezentowane wideo porady dot. m.in. odpowiedniego sadzenia, nawożenia czy ochrony roślin przed szkodnikami i chwastami.

- ZIEMOVIT to marka stworzona z miłości do natury. Chcemy by oferowała swoim użytkownikom coś więcej niż tylko najlepszej jakości produkty. Dlatego zadbaliśmy, by stała się prawdziwym opiekunem roślin. Zaufanym doradcą, który dzięki innowacyjnym aplikacjom mobilnym, poradom na stronie www, czy cyklicznemu newsletterowi skutecznie podpowie użytkownikom, jak i czym najlepiej pielęgnować swój ogród, działkę czy zieleń na balkonie, tak by stworzyć wyjątkowe i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu – powiedział Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.