LUMAXR 537,5 SE - przedwschodowo i wcześnie powschodowo - pamiętaj o plonie!

Preparat ten jest rozwiązaniem dla producentów, którym w maksymalnym stopniu zależy na plonowaniu kukurydzy. Dzięki wczesnemu zastosowaniu, eliminujemy chwasty już na początku uprawy, zapewniając kukurydzy idealne warunki świetlne, przestrzeń, brak strat substancji odżywczych oraz wody, a także likwidujemy dodatkowe schronienie dla szkodników i patogenów. Kukurydza bez konkurencji chwastów rośnie w prawidłowy sposób - buduje system korzeniowy, rozgałęzienia, nadaje odpowiedni kształt i układ liściom, a ostatecznie pozwala uzyskać maksymalny plon.

LUMAXR 537,5 SE to sprawdzony bardzo skuteczny herbicyd przedwschodowy i wcześnie powschodowy dostępny w opakowaniach 1, 5 i 20 litrowych. To produkt specjalnie dobrany do polskich warunków klimatycznych oparty na trzech składnikach, dzięki czemu jego efekt działania jest dużo mocniejszy. Jako jeden z niewielu herbicydów doglebowych zwalcza większość chwastów w 100%. Herbicyd ten działa na tyle długo, że zwalcza także wtórnie wschodzące chwasty, dając aż do zbioru pełny efekt czystego pola.

W niektórych regionach Polski okres bez opadów dochodzi nawet do sześciu tygodni (Wielkopolska). Takie warunki to bardzo duże wyzwanie dla rozwiązań doglebowych, które do prawidłowego działania wymagają odpowiedniej wilgotności gleby, jej doprawienia i odpowiedniego zastosowania. Wielu rolników może się jednak chwalić wspaniałym efektem czystego pola dzięki zastosowaniu preparatu LUMAXR i pełnemu zwalczeniu najważniejszych chwastów jedno i dwuliściennych.

Z doświadczeń krajów ościennych wynika, że LUMAXR zwalcza skutecznie blisko 45 chwastów występujących w uprawie kukurydzy.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość użycia go również powschodowo. LUMAXR to wyjątkowy preparat, którego stosowanie jest bezpieczne dla wielu odmian kukurydzy, nawet tych najwrażliwszych. Można go łatwo dostosować do własnego programu uprawy kukurydzy. Z pewnością znajdą Państwo odpowiedni moment na zastosowanie tego produktu.

ELUMISR 105 OD - powschodowo - zwalcza chwasty kompletnie!

ELUMISRjest najnowszym produktem firmy SYNGENTAR dostępnym w Polsce - jako pierwszym kraju w Europie - w opakowaniach 1 i 5 litrowych. To pierwszy kompletny powschodowy herbicyd do zwalczania chwastów jedno i dwuliściennych stworzony specjalnie dla kukurydzy.

Herbicyd ELUMISR jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które:

  • poszukują jednego kompletnego sposobu ochrony
  • nie mają czasu na tworzenie nieprzewidywalnych w działaniu mieszanin
  • cenią sobie czas i wygodę
  • nie lubią przepłacać
  • zwalczają widoczne chwasty, oceniając ich wzrost i efekt działania zastosowanego herbicydu
  • cenią wysoki standard techniczny preparatu
  • wyjątkowo dbają o bezpieczeństwo swej uprawy i dobór preparatu do własnych potrzeb i programu prac polowych
Z doświadczeń polowych wynika, że produkt ten zwalcza do 65 gatunków chwastów jedno i dwuliściennych, w tym perz właściwy, co świadczy o jego wyjątkowości. Należy wyraźnie podkreślić najnowszą technologię, jaką zaangażowano w produkcji tego preparatu. ELUMISR 105 OD dzięki nowej formulacji, tworzy dużo bardziej wyrównane krople cieczy roboczej, bez frakcji pylistej, łatwo ulegającej znoszeniu podczas stosowania. Dzięki temu rozwiązaniu strumień cieczy trafia celniej na chwasty oraz dużo lepiej i pełniej pokrywa powierzchnię liścia. 

Dzięki doskonale dobranym składnikom ELUMISR ma także właściwości działania odglebowego, co pozwala na wydłużenie efektywnego działania. Preparat ten, jako herbicyd nalistny, działa wyjątkowo szybko, gdyż już po kilku dniach widoczne są efekty jego stosowania. Wygodnie i bezpiecznie jest stosować ten preparat w okresie od 2 do 8 liści i dawki od 1 l do 1,5 l/ha. Dawka podstawowa daje wystarczający efekt właściwie na każdym polu; natomiast w przypadku wyjątkowo wyrośniętego perzu oraz ostrożenia proponujemy górną dawkę. Nałożenie się wyższych dawek nie ma wpływu na wzrost kukurydzy.