Sezon prac na polu w pełni, więc to idealny moment, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników i powtórzyć informacje na temat bezpiecznego i zgodnego z prawem stosowania środków ochrony roślin. Tym bardziej, że chodzi też o środowisko i żywność. Dlatego tak istotne jest aktualizowanie wiedzy na temat właściwego stosowania środków ochrony roślin – niezależnie od sezonu czy wielkości gospodarstwa.

PSOR uruchomiło platformę szkoleniową – Akademia PSOR. Na stronie www.akademiapsor.bezpiecznie.org nieodpłatnie udostępnione są materiały przygotowane przez ekspertów Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin oraz Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach.

Akademia PSOR to 9 modułów, w których zaprezentowano najważniejsze informacje dotyczące stosowania środków ochrony roślin. Z filmów wideo rolnicy dowiedzą się przede wszystkim:
• jak chronić środowisko, dzięki prawidłowej technice zabiegu,
• jak kupić oryginalne preparaty i uniknąć kary finansowej,
• jaką odzież ochronną wybrać, aby zapewnić sobie lub pracownikom bezpieczeństwo podczas pracy ze środkami ochrony roślin, by sobie nie zaszkodzić,
• jak wykorzystać cały produkt efektywnie i precyzyjnie,
• jak i gdzie oddać opakowania po środkach ochrony roślin, by nie płacić za utylizację i uniknąć kary finansowej,
• jak chronić owady zapylające podczas prac na polu i jak nawiązać lukratywną współpracę  z pszczelarzem.

Akademia PSOR to platforma dedykowana rolnikom, doradcom, kadrze ze szkół rolniczych, uczniom i studentom. Dostęp do platformy jest bezpłatny. Każdy, kto weźmie udział w szkoleniu, będzie mógł uzyskać certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.